İmamoğlu: Geçmişte var olan çok büyük yanlışlar var; ama olan oldu, şimdi bunu düzeltmek, bizim üzerimize vazife

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’e yaptığı tebrik ziyaretinde, “Geçmişte var olan çok büyük yanlışlar var. Son 20 yıl öncesine döndüğümüzde, özellikle o günden bugüne baktığımızda, çok irdelenmesi gereken hata var. Ders çıkartılması gereken çok büyük yanlışlar var. Ama olan oldu. Şimdi bunu düzeltmek, bizim üzerimize vazife. Başaracağımızdan da şüphemiz yok” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, 31 Mart’ta AKP’li rakibi Hamit Öncü’ye 36 bin oy fark atarak seçimi kazanan Esenyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer’e tebrik ziyaretinde bulundu.

“Gözümüz, kulağımız Esenyurt’ta olacak”

Esenyurt’un seçimden önce de sonra da en çok merak ettiği ilçelerden biri olduğunu belirten İmamoğlu, “Esenyurt, her zaman gözümüzün, elimizin bu güzel ilçemizin üzerinde olduğu bir ilçe olacak. Hem nüfusuyla, hem çok yönlü problemleriyle zaten buna mecburuz. Bu bir mecburiyet. Ama bir de hassasiyet tarafı var. Birincisi; ben bu bölgenin insanıyım. Burada yaşanan, olan, biten her hususun, uzun yıllardır şahitliğiyle beraber İstanbul’da oldum. Bu bakımdan bu coğrafyada, iş birliğimizin çok üzerinde, beklenmeyen başarılar elde edebileceğimizi umuyorum. Burada yüksek bir iş birliğini, yüksek bir biçimde halkın katılımını sağlamak, onlara bu süreci birlikte ayağa kalkabileceğini hissettirmek, her birisinin birer Esenyurtlu olarak hissetmelerini sağlamak ama onların aynı zamanda mutluluklarını ve memnuniyetlerini büyütmek hepimizin boynunun borcu” dedi.

“Başarabileceğimize yürekten inanıyorum”

Dayanışmacı ve icraatçı belediyeciliği Esenyurt’ta var etme amacında olduklarını belirten İmamoğlu, “İhtiyaçlarını biliyoruz, insanlarını tanıyoruz. Hemşehrilerimizin ne talep edebileceğini de az çok biliyoruz. Şimdi bunu, sizin hem yerel yönetim deneyiminizle, hem aynı zamanda eğitimci ve öğretici tarafınızla önemsiyorum. Çünkü burası, akıl ve bilimin ışığında ancak başarıya erişebilir. Bu bağlamda Esenyurt’ta ortaya koyacağınız liderlik, aynı zamanda kıymetli yol arkadaşlarımızın çok yoğun mesaisi, başta meclis üyeleri, çalışanları ama özellikle siyasi yol arkadaşlarımız, ki Genel Başkan Yardımcımızın da bugün burada olması vesilesiyle üstün bir siyasi sahiplenmenin de bir seferberlik duygusuyla size yardımcı olmanın, size her daim destek olmanın bilinciyle hareket edilmesinin de katkılarıyla, bütün bu düşündüklerimizi ben başarabileceğimize yürekten inanıyorum” diye konuştu.

“Geçmişte var olan çok büyük yanlışlar var”

“Geçmişte var olan çok büyük yanlışlar var” diyen İmamoğlu, “Son 20 yıl öncesine döndüğümüzde, özellikle o günden bugüne baktığımızda, çok irdelenmesi gereken hata var. Ders çıkartılması gereken çok büyük yanlışlar var. Esenyurt özelinde değil, bütün Türkiye yerel yöneticilik özelinde, hani ‘Sakın bunu yapmayın’ diyeceğimiz çok örnek çıkartabiliriz. Ama olan oldu. Şimdi bunu düzeltmek bizim üzerimize vazife. Yapacak bir şey yok. Başaracağımızdan da şüphemiz yok. Hepimize, hepinize başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Karabat, İmamoğlu ve Özer, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Esenyurt’un sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x